• Ayse
  Merhaba Lale Hanim, Dün geceki rüyamda bir kuruyemis ve çikolatalar satan dükkandan arkadasimla beraber hurma ve farkli çikolatalar aliyordum ?? Sonra annem de beni rüyasinda görmüs ;araba kullaniyormusum yanimda annem oturuyormus önümdeki arabaya biraz vurmusum ve uyanmak üzereyken annem kendisini uçarken görmüs
  • ATAMAN Doğal Yaşam ve Kişisel Gelişim Merkezi

   Sevgili aysecim,

   Bu aralar hayatinda olumlu duygulara ihtiyacin oldugunu görüyorum. Özellikle ASK konusunda bununla beraber Istedigin duygulari kolaylikla elde edebilirsin.

   Bu rüyanin bütününe bakarsak iki ask arasinda kaldigini da söyleyebilirim.

   Bu iki ask anne ve baban olabilir diyebilirim. Bu senin bilecegin bir durum. Veya onlarla esin arasinda da kalmis olabilirsin.

   Seçim hakki sana ait, sonuç olarak hurma aliyor olman canliliginin artacagi bir durumu yansitiyor. Hurma ayni zamanda insana benzer, erkeklik ve disilik vardir. Döllenme ile çogalir. Hurmanin bol suya ihtiyaci var,seninde bol su içmen gerektigini düsünüyorum. Hurmanin en önemli özelligi hatta insanla olan benzer özelligi, hurmanin döllenmesinin ve yavrulamasinin aynen insan gibi olmasi. Bilemedim hayat inisli ve çikislidir, sonrasi bir bebek de getirebilir size. Yeni bir nefes...Mutluluk elbette...

   Güzel ve olumlu bir rüya...Hayirli olsun...

   Annenin Rüyasi;

   Annen bursa sana, yani evrensel enerji anlaminda hayat veren olgunluk basamaklarini tirmanan ruha eslik eden sembolik anne olabilir.

   Annen senin saginda oturuyor olusu annenin gelecekte hayat alaninda hafif bir sarsinti muhtemelen sana yönelik olabilir. Annen seninle ilgili birseylerden çok etkileniyor. Annen seninle ve esinin çatisma halinde oldugunu,  Ciddi bir kisilik çatismasi olan bir evliligi görmüs olabilir. ...Senin evliligini...Annelere malum olur...

   Annen, senin yasadigin çatismalari, sikintilari, takintilari, hayal kirikliklarini denetim altina almayi, belkide is ve ask yasaminda basari elde etmeni ve artik bu konuda dingin olmani istiyor.

   Isikla kal...

 • Kadir Özer
  Merhaba Lale abla.Rüyamda bulasiklari durularken içerde bir Sinek belirdi.Ufak abimde Orda.Bende sinekten Sitma bulasir diye ilk olarak korktum Fakat Sonra alistim
  • ATAMAN Doğal Yaşam ve Kişisel Gelişim Merkezi

   Bu rüyanin geneline bakarsak, sende degersizlik hatta kendini asagilanmislik duygun yüksek. Abinle ilgili düzleme bakman gerek.

   Abinle aranizdaki münasebet nasil?

   Abine baktiginda olumlu yanlari olumsuz yanlari neler?

   Abinin hangi davranisi sana degersizlik hissi veriyor olabilir...

   Önceleriyasadiklarin seni korkutuyormus, muhtemelen artik alistigini söylüyorsun.

   Degersizlik kaydini tekrar incele.

   Kendi degerini gör, degerimizi bilemezsek bolluk bereketten dahi bize düseni alamayiz. Kisinin kendine deger vermesi demek baskalarinin da sana belki burda abinin sana deger vermesi demek olur.

   Olumlamalar yapabilirsin. Degersizlik en önemli konudur.

   "Ben degerliyim, kendi degerimi simdi görüyorum ve sevgiyle kabul ediyorum"

   21 gün her gün düzenli çalis, sonra ara ver tekrar 21 gün çalis...Bir süre bu sekilde devam et.

   Isikla kal...

 • Ayse
  Merhaba Lale Hanim, Dün gece çok gerçekçi beni rahatsiz eden bir rüya gördüm vücudumun omuz kismi güneste yanmiscasina kasiniyor ve soyuluyordu altinda yeni deri geliyordu ve ayni zamanda basimda da yaralar var beni çpk etkiledi uyaninca.Simdiden tesekkür ederim ??
  • ATAMAN Doğal Yaşam ve Kişisel Gelişim Merkezi

   Gelecege yönelik güçlü bir sekilde hatta fiziki yönden çok iyi hissedecegin bir projeyi basarabilirsin.

   Cesaretli, kendine güvenen ve kararli oldugunu görüyorum. Seninde bunu artik fark etmen gerekiyor.

   Yanik yipratici bir ask iliskisini ve bu iliskinin sinirlerini bozdugunu anlatiyor. Esinle baglarini kes. Bu seni rahatlacaktir.

   Bu durumlar senin olumsuz düsünmelerine buda senin ruhunun incinmesine sebeb oluyor.

   Bu durumda sen sende var olan olumlu yanlarina odaklanmalisin. Kendini fark edip mutlulugu yaratmalisin.Yaradan sana Seçim hakki vermis. Bunu hangi yönde kullandigin önemli.

   Sevgi ve isikla kal...

    

 • Kadir Özer
  Rüyamda gece oniki buçuk gibi isten çikmis eve geliyorum ama bisikletleyim.Bir bayan görüyorum iki çocugu var yaninda ,bir kiz bir erkek,yardim ediyorum elindeki posetlere eve kadar.Bizim evin ordan geçerken annem topal bir kadin öldü ama Sen tanimazsin diyo.O ara amcami görüyorum.Az ilerdeki mezarlikta birkaç kisi mezar basinda dua ediyo ama aydinlik mezarlar.Posetleri birakip dönüyorum...
  • ATAMAN Doğal Yaşam ve Kişisel Gelişim Merkezi

   Içinde çatisan güçleri göz önünde bulundurarak hayatindaki mücadelelerle tek basina ve özgür olarak basa çikma istegi var.

   Tabi bu ne kadar dogru?

   Ruhsal olarak dengeni bozan biri olmamak adina ne yapman gerektigine bakmalisin. Öncelik içindeki çocuk. En önemli parçamiz. O çocuk %50 kiz ve %50 erkek olarak düsün, sen her ikisinede ayni öenemi göstermelisin ki dengede olasin.

   Bu konulara yönelik Düsüncelerini gözden geçirmen gerek.

   Içinde ölen bir tarafin var bunun bilincine varmalisin.

   Iç dünyana inmelisin ve orda öldürdügün ne var. Gerçek yasamda seni yipratan, üzen, hayal kirikligina ugratanneler var bir düsün bakalim.

   Amca düzlemine bakmak gerek. Onunla yasanmis seni etkileyen olaylar neler. Belkide dengeni korumak için Amcanla ilgili olayi çözmen gerekebilir. Affetmen gerekiyorsa affederek sonuç alabilirsin. Baglarini kesebilirsin. Gelecege adimlarini rahat atmak üzere...

   Bilinçli bir sekilde yeni bir yasam tarzina yönelmene niyet ediyorum...

   Saglik ve isikla kal...

 • fatma karaçayir
  Merhaba Lalecim, dün gece gördügüm rüya; çok güzel bir oteldeyim. yaz tatili degil sanki is ya da egitim amaçli gitmisim..otelde dolasirken birden askeri bir tesiste oldugumu anliyorum.eski bir bina ama beyaz renge boyanmis kapilar ,ferahlik hissi..bir kadin telefon konusmasi yapiyor.sanki bir tür casusluktan bahsediyor,dolasmaya devam ederken br koridora çikiyorum tekrar otelde oldugumu anliyorum.böyle iste..))
  • ATAMAN Doğal Yaşam ve Kişisel Gelişim Merkezi

   Merhaba Sevgili fatmacim,

   Eski tembelliklerinden, korkularindan, kendine olan güvensizliklerinden, mükemmelliyetçilikten, serli islerden kurtulmaya, insanlrdan nefret etme huylarindan tüm olumsuzluklardan kurtulmaya ve artik bunlarin eskide kaldigini anlaman gerektigini anlatiyor.

   Artik hayatinda yeni bir egitim hayati yeni egitimler  basladigini söyleyebilirim.

   Bilginin sahibinin izni olmaksizin gizli ve gizli olarak kabul edilen bilgilerin de edinilemeyecegini anlatiyor.

   Sonuç olarak ferahliga aydinliga adim atiyorsun...

   Sevgi ve Isikla...

    

 • Aslihan Gülsevef
  Merhaba Lale hanim dün aksam telefon görüsmesinden sonra kendimi çok huzurlu sakin ve mutlu hissettim çok tesekkür ederim.Rüyamda sizi gördüm... Karsimda duruyordunuz arkanizdaki duvarda oval tahta objeler vardi bana birini seçmemi söylediniz benim gözüme iki tane takildi biri tam arkanizda duruyordu oval tahta objenin ortasinda eski sandik anahtarlari gibi üst kismi islemeli altin sarisi bir anahtar vardi digeride birkaçtane ileride duruyordu ama ortasinda birsey yoktu,ikisini de alabilirmiyim diye sordum size,sizde bana birini seç digerini zaten ben sana vercegim dediniz o zaman anahtari istedim siz anahtari benim sag avucuma koydunuz .Digerini alip almadigimi hatirlamiyorum uyandigimda sag avucum kapaliydi.?? Baska seylerde gördüm ama hatirlayamiyorum.Hersey için sonsuz tesekkürler...Allah razi olsun sizden.Sevgilerimle
  • ATAMAN Doğal Yaşam ve Kişisel Gelişim Merkezi

   Merhaba, Aslihan GÜLSEVEN

   Muhtemelen sizinle çalisma yaptiktan sonra, çözülmüs zannettiginiz bazi sikintilarinizin  kolay bir sekilde çözülebilecegi, uzun zamandan beri sizi rahatsiz eden korkularinizin huzursuzluklarinizin sona ermesi, karanlik bir geçmis ve sonrasinda hayirli bir seyler olacagini, size güzel kapilarin açilacagini, Yaradan dan istemis olduklarinizin gerçeklesecegini söyleyebilirim.

   Geçmis sizin için karanlikmis, tabii artik aydinlanmaya basladi...

   Anahtarlar senin gelecekte Ruhsal Yolcuguna yönelik artik yeni bir düsünce sistemine geçtigini anlatiyor.

   Yaradan dan isteklerin gerçeklesiyor, Sen bir istiyorsun o sana 2 veriyor.

   Eline geçen firsatlari degerlendir.

   Kendini yeniden yaratman gerekiyordu ve bu gerçeklesmeye basladi, Anahtar sende açmak istersen açar , kabul eder ve basariya giden bu yolda yoluna devam edersin.

   Basariya giden bu yolun ögrenmek ve ögretmekten geçiyor.

   Sevgi ve Isikla Kal...

    

    

    

 • Begüm
  Merhabalar ben geçmisi sifalandirma meditasyonu yaptim ve kendimi iki sahne de hatirliyorum bir çocukken camurlu yalniz bir çadir kent iki ölmek üzereyken yalniz yasli bir kadin bu ne demektir aciklayabilirmisiniz
  • ATAMAN Doğal Yaşam ve Kişisel Gelişim Merkezi

   Begüm hanim,

   Bunlar Rüya degil, muhtemelen geçmisi sifalandirma meditasyonu yaptiginizdan dolayi almis oldugunuz duru görüler.

   Tabiiki duru görülerimizde bize Tekamül Yolculugumuza yönelik bilgi aktarir.

   1.sahne çocuklugunuzun sevgisiz geçtigini, anne ve baba sorunlarindan dolayi, belkide bir veya ikisine yönelik kayip yasamis olabilirsin, yasamis oldugunuz olumsuzluklardan dolayi sizde yanliz kalma korkusunun aktif oldugunu söyleyebilirim.

   Çocuklugumuz çok önemli ve de ilk temizlik yapilmasi gereken yerin çocukluk oldugunu düsünüyorum. Çocukluktaki problemler çözüldügünde biz burda bu yasta sifalaniyoruz.

   Hala yanliz kalma korkunuz var. Bu korkudan çikmak için; geçmiste yanlizlik korkusunun size neler kaybettirdigini düsünün, sonrasinda da yanliz lik yerine nasil olmayi tercih ederdiniz onu düsünün ve gelecek için de olumlu duygunun size kazandirdiklarina odaklanin. Bu biraz olsun sizi rahatlatacaktir. Sifa çalismalari yaparak bu korkuyu sevgiye dönüstürebilirsiniz.

   2. sahnede yine gelecektede yanliz oldugunuzu görmüssünüz.

   Elbette rüyalar eyleme geçmek içindir.

   Yanlizlik duygusundan kurtulmak adina seans alabilirsiniz.

   Benim size tavsiyem anne ve baba düzleminde de sifa çalismasi yaptirabilirsiniz. Bu size iyi gelecektir.

   Sevgi ve Isikla kalin...

    

 • Fatma Karaçayir
  Merhaba, Rüyamda elimde bir poset var..alisveris yapmisim..biraz agir..balik almisim.cok dik bir merdivenden inmek zorundayim..merdivenden inmeye korkuyorum..Bir erkek bana yardim ediyor. Adi Alp..bu kisi eski bir is arkadasim.(Beden Egt.Ögrt.) Elimden tutup bana yardim ediyor.Merdiven basamaklari bazi yerlerde yokoluyor sonraki basamaga atlamak zorunda kaliyorum.derken poset elimden firliyor yola düsüyor. Alp bana endiselenme onu sana getiririm diyor sonra yola geldigimde poseti ben alabilirim diyorum görüyorum yolda duruyor ama oraya gittigimde poset yok..sonra eve gidiyorum..biraz sonra Alp geliyor balik bozulmadan sana getirdim pisir bunu hemen diyor.
  • ATAMAN Doğal Yaşam ve Kişisel Gelişim Merkezi

   Sevgili fatmacim;

   Bildigin üzere Tekamül yolculugundayiz. Nefsimizle hep bir mücadele içindeyiz. Her nefes alisverisimizde sinavlarimiz devam ediyor olacak.

   Bu güne kadar okudugun okullar, almis oldugun egitimler, ögrendigin bilgiler, ilim, maneviyatini iyi bir noktaya getirmis.Kendinle ilgili yaptigin tüm çalismalar senin iç ve dis dünyani aydinlatmis.

   Hayatinda yolunda gitmeyen birseyler olacak ve hata yapicam, tekrar basa döncem diye korkularin ve endiselerin var. Tüm edindigin deneyimlerin, seni gelistiren ne varsa elinden kayip gidecek diye endiseleniyorsun. Gelecekte sanssizlik yasarim ve bunun sebebide geçmiste yasadigim sanssizliklar olur diye kaygilaniyorsun.

   Merdivenlerin basinda olman güzel bilinçaltin temizlenmis yaptigin çalismalarla. Merdivenden asagiya inmek istemiyorsun ve dik olmasi seni korkutuyor. Çünki hatirlamak istemedigin anilar, eski yaralar, unuttugunu sandigin kalp kirikliklariyla tekrar karsilasmak istemiyorsun. Hafiza bunlari kolaylikla silmez tabii, sende haklisin. Bizler yasadiklarimizi ani olarak kaydediyoruz. Burda önemli olan duygular biz duygulari degistirdigimizde artik o olayi o gün kü bize zarar verdigi sekliyle algilamiyoruz. Bunu bilmenin seni rahatlatacagini düsünüyorum. Hayatta hiçbirsey zor degil, her seyin bir kolay tarafi da var.

   Rüyada aslinda tepki gösteriyorsun buda senin bu anilarla nasil basa çiktigini anlatiyor. Bazi merdivenleri atlaman, bazi yasadiklarini unutmak istedigini bana çagiristirdi.

   Geçmisten su anda az etkilendigini düsünüyorum. Korkularindan ve endiselerinden dolayi geçmise tekrar döneyim bir bakayim gibi zorunluluk hissediyorsun.

   Korksanda, endise duysanda bu yolda sana iyilikle yardim eden dostlarin var. Seni girdigin durumdan endise duymadan çok çabuk çikartabiliyorlar.  Bu arkadaslarin yigit, kahraman, cesur,vefali kimseler.

   Ruhsal olarak çökmemek, maddi zarar görmemek, basarisiz olmamak, mutsuz olmamak adina eyleme geçip;

   Hakkin karsina çikardigi degisimlere direnmek yerine, teslim ol. Birak hayat sana ragmen degil, seninle beraber aksin.

   Mutluluk veya mutsuzluk, Seçimler sana ait, sen neyi bugün seçersen onu yasarsin.

   Sevgi ve isikla...

    

    

 • AYSEGÜL BABACAN
  2 gün önce sabah uyandigimda çekmecede ki incilerime baktim ve degeri ne kadardir acaba bozdursammi diye düsündüm.Sonra babamin hediyesi oldugu için o fikirden vazgeçtim.O aksam esim film izleyelim dedi.Içinde inci imparatorlugü geçen bir film yarim kalmisti onu izleyelimmi dedi.Bende tv den bir film bulalim dedim ve o anda elimde telefonla oynarken karsima o filmden bir fotograf cikti ve filmle alakasi olmayan bir konuda paylasmislardi.Bende filmi izlemem icin bir mesaj oldugunu düsündüm ve izledim.Gece yatarken incinin bana vermek istedigi mesaj nedir diye sordum.Rüyamda bir evde çok daginik kirik dökük bir koridordan geçiyordum ve koridordan çiktigimda elimde sadece bir inci tanesi vardi.Mesajin ne oldugunu çok merak ediyorum.Kiymetlu yorumlariniz icin tesekkür ederim
  • ATAMAN Doğal Yaşam ve Kişisel Gelişim Merkezi

   Sevgili Aysegül,

   Hepimiz bir tekamül yolcusu, ve bu yolculukta eliften vava bir inciyiz. Elif gibi olmak zordur. Dünyanin yuvarlakligina ragmen elif gibi dim dik durmak, dünyanin dönüsüne ragmen bunu yapabilmektir.

   Bilirsin ki bir inci bile kolay olusmuyor. En basit bir 10 yil gerekli. Olusum süresinin uzun olusu elbette onu daha da degerli kiliyor.

   Rüyanda ki kirik dökük koridor, senin inci olana kadar ; Hem aile hem de is hayatindaki yasadiklarin, tamamlayacagin derslerin, acilarin, üzüntülerin, kirginliklarin, kizginliklarin, kararsizliklarin, kaybettiklerin, hastaliklar, perisanliklarin ve basarisizliklarinin yasandigi yoldur.

   Sana söyle güzel bir haberi var bu rüyanin; Tüm bu derslerden alacagin, ögrenecegin ilmin, bilimin, deneyimlerinin seni gelistirerek arzu ettigin herseye kavusturacagini ve bu yolculugu iyilikle onardiginda, sikintiya, endiseye, kaygiya girmene gerek kalmadan kendi ve baskalarinin problemlerini çözüm yollarini rahatlikla bularak degerli bir inci olacaksin.

   Çözüm yollarini bulup aldigin kararlarla basariya ulasacaksin.

   Bazen yasimizin ilerledigini düsünürüz, bilki her sey olmasi gerektigi zamanda oluyor. Hiçbirseye geç kalmadin. Kendini akisa birak ve içindeki gücü, sifaciyi uyandir. O sana alman gereken yolu Rüyalarda bildiriyor. Rahat ol...

   Bizler Yaradanin imparatorlugunda birer inciyiz. O bizleri çok degerli kildi, yanindayken birbirimize güvendik. Sonra bizi dünya gezegenine gönderdi ve diyor ki ne oldu da bana olan güveninizi kaybettiniz.

   Evet canim Yaradana güven, bu hayatta yasarken ölmeden önce ruhunu ona teslim et ki, bizi buraya çok degerli bir inci gibi gönderdi ve ona dönerkende ona yarasir bir sekilde kemale ermis bir degerli bir inci olalim.

   Sevgiyle ve Isikla kal...

Yukarı ↑