Biyoenerji Nedir?


Biyoenerji İngilizce bir kelime olup yaşam enerjisi ve kozmik enerji anlamını taşıyan bilimsel bir çalışmanın adıdır. Frekanslar ve enerjetik dalgalar halinde evrende sürekli var olan bir enerji akımıdır. Kainatta herşey bu kozmik enerji akımı ile var olmakta ve yaşamlarını sürdürmektedir. Biyoenerji, enerji tıbbının en önemli konusunu teşkil eden bir ana daldır. Evrenden aldığımız bu enerji vücudun bağışıklık sistemine, metabolizmasına ve endokrin sistemine etki eder. Biyoenerji ruhsal zihinsel duygusal ve fiziksel bedenin bir enerjiler sistemi olduğu anlayışından hareketle fiziksel psikolojik ve spiritüel sağlığı ve canlılığı geliştirme sanatı ve güvenli herhangi bir yan etkisi olmayan doğal ve erişilebilir şifa tekniklerini içeren bir bilim dalıdır. Bu bağlamda sağlık hizmetlerinin yüzünü de değiştirmeye başlamıştır.


Biyoenerji günümüzün en önemli kültürel gelişmelerinden biridir. Çünkü enerji tıbbı ve biyoenerjinin kabul görmesi ve benimsenmesi sağlık için kişisel otoriteye dönüş atalarımızın doğanın kuvvetleriyle uyum içinde olma miraslarına dönüş ve beden, zihin ve ruh için doğal tanıdık ve dostane olan uygulamalara dönüştür. Elektromanyetik görüntüleme gibi halihazırda var olan baş döndürücü teknolojilere ya da gelecekte önümüze konacak hayal edilmesi imkansız ilerlemelere rağmen, enerji tıbbı ve biyoenerjinin özü her zaman her bedenin alt yapısını oluşturan evrensel sistemler olacaktır.


Eğitimin Amacı


Enerji Tıbbının en önemli konusu olan biyoenerjinin uygulayıcılık temel eğitimine katılan bireyler aldıkları eğitim ile optimum sağlık, mutluluk ve canlılık için beden enerjilerini etkili bir şekilde kullanmayı öğrenirler. Siz de biyoenerji uygulayıcılık becerileri kazanarak hem sevdiklerinin hem de ihtiyacı olan kişilerin vücut enerji sistemlerindeki bozulmaların yol açtığı rahatsızlıkların şifaya kavuşmasına yardımcı olabilirsiniz. Biyoenerji alanındaki tedavi tekniklerini uygulayan biyoenerjist, hastalıklara neden olan bozuk enerji alanının yeniden yapılanması ve enerji dengesinin sağlanması için kendi yaşam enerjisinin aktarımını hem yakından hem de uzak mesafelerden sağlayarak şifa çalışmalarını gerçekleştirebilir.


Kimler Eğitim Alabilir?


Tıp doktorları ve sağlık görevlileri, fizik tedavi uzmanları, psikologlar, yaşam koçları, reiki uygulayıcıları, hipnotistler, diyetisyenler, güzellik uzmanları ve biyoenerjiye ilgi duyan, kendini geliştirmek isteyen, çevresine şifa vermek isteyen kişiler bu eğitimi alabilirler.


Eğitim İçeriği:


Enerji tıbbı ve biyoenerji hakkında teorik ve teknik bilgiler öğreneceğiniz bu eğitim programında eğitim içerikleri kısaca şöyledir;


•Biyoenerji Nedir ? Biyoenerji uygulama ve tekniklerini kullanmaya neden ihtiyacımız var.


•Enerji Alanları ve Aura


•Aura ve Katmanları


•Çakralar ve Enerji Merkezleri Tanısı


•Çakralar ve Psikolojik Fonksiyonları


•Çakranın Sarkaçla ölçülmesi


•Vücudumuzdaki Enerji Tıkanıklıkları ve çeşitleri


•Enerji Tıkanıklıklarından Fiziksel Hastalıklara bakış


•Biyoenerji Seansına Hazırlık


•Biyoenerji seansına genel bir bakış


1.Modül :


Eğitimin Adı : Biyoenerji Uygulayıcı Temel Eğitimi


Eğitim Süresi : 2 gün


Eğitim Yeri : ATAMAN Doğal Yaşam Ve Kişisel Gelişim Merkezi


Eğitimciler : Spiritüel Yaşam Koçu & Bionerjist & Uzman Eğitmen & Şifa Terapisti & Reiki Master


Lale ATAMAN & Hale VURAL


Sertifika : Eğitim sonrası gerekli ölçme ve değerlendirmeler yapıldıktan sonra, ATAMAN Doğal Yaşam ve Kişisel Gelişim Merkezi onaylı katılım sertifikası verilecektir.

Yukarı ↑